گزارش و گفتگو

تاریخ انتشار : 30/10/1395 - 15:17

کد خبر : 17166

چاپ
معرفی کتاب:

ژئوپلتیک ایلام در دفاع مقدس

ژئوپلتیک ایلام در دفاع مقدس
رضا خدری روزنامه نگار و مدرس دانشگاه در خصوص کتاب ژئوپلتیک ایلام در دفاع مقدس گفت: برای نگارش این کتاب ظرف چند روز گذشته سفری به استان سلحشور و تاریخی ایلام داشتم.

به گزارش دریاسر، رضا خدری روزنامه نگار پیشکسوت و مدرس دانشگاه در گفتگو با خبرنگار دریاسر افزود: برای نگارش تهیه، تدوین و تألیف کتاب « ژئوپلتیک ایلام در دفاع مقدس» چندی قبل سفری به استان سلحشور و تاریخی ایلام داشتم.

این روزنامه نگار پیشکسوت و راوی دفاع مقدس خاطرنشان کرد: البته از سال ها قبل نیز برای تحقیقات در این زمینه به ایلام سفر کرده بودم که در یکی از این سفرها در ارتفاعات میمک در نقطه صفر مرزی با عشایر غیور کرد که در مرزهای کشور با چشمانی باز از این مرز و بوم پاسداری می کنند، آشنا شدم.

رضا خدری با اشاره به اینکه مهمان نوازی کردها و لرهای ایلام بی نظیر است، اظهار داشت: استان ایلام با قدمتی شش هزارساله دارای 425 کیلومتر نوار مرزی با کشور عراق بوده که در این راستا از استان های نادر در کشور به حساب می آید.

خدری بادآور شد: این استان با داشتن ارتفاعات استراتژیک و حساس سوق الجیشی مانند میمک، قلاویزان و تنگه های مهمی نظیر کنجانچم و رودخانه پرآب و جنگل های بلوط در نوار مرزی از جمله نقاط خاص ژئوپلتیکی است.

 

نویسنده : نفیسه مسیبی، خبرنگار دریاسر

دیدگاه شما در مورد : ژئوپلتیک ایلام در دفاع مقدس

ژئوپلتیک ایلام در دفاع مقدس