آخرین اخبار

تاریخ انتشار : 24/12/1395 - 12:43

کد خبر : 17700

چاپ
جانشین مدیریت بحران رئیس سازمان پزشکی قانونی:

جوانان سلامتی خود را فدای هیجانات کاذب نکنند/17تن در سال 94 جان باختند

 جوانان سلامتی خود را فدای هیجانات کاذب نکنند/17تن در سال 94 جان باختند
جانشین مدیریت بحران رئیس سازمان پزشکی قانونی گفت: جوانان در چهارشنبه آخر سال، سلامتی خود را به واسطه استفاده از مواد محترقه و منفجره فدای هیجانات و لذت های کاذب نکنند.

به گزارش دریاسر به نقل از ایرنا، مهرداد علی بخشی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: افراد در تماس با مواد محترقه و منفجره به شکل های متعددی دچار آسیب می شوند که این آسیب ها می تواند ناشی از برخورد ترکش ماده انفجاری تا سوختگی حرارتی و یا شیمیایی باشد.
وی ادامه داد: همچنین قرار گرفتن در معرض موج انفجار و ریزش ساختمان متاسفانه عوارض متعددی مانند نابینایی، قطع عضو، جوشگاه های دائمی روی صورت و بدن، ناشنوایی و دیگر آسیب ها را به دنبال دارد.
جانشین مدیریت بحران رئیس سازمان پزشکی قانونی گفت: در حوادث چهارشنبه سوری سال گذشته 17 تن، جان خود را از دست دادند که از این شمار فوت شده، 8 تن در استان تهران جان باختند.
علی بخشی افزود: همه 17 جانباخته حوادث چهارشنبه سوری سال گذشته، مرد بودند.
وی ادامه داد: از این شمار تلفات در سال گذشته در استان های آذربایجان شرقی و غربی و سیستان و بلوچستان هر کدام یک تن تلفات و استان های قزوین، فارس و گیلان نیز هرکدام 2تن تلفات داشتند.
جانشین مدیریت بحران رئیس سازمان پزشکی قانونی با بیان اینکه آسیب های روانی ناشی از استرس وارد شده به افراد یکی دیگر از این نوع صدمات است، ابراز امیدواری کرد که در چهارشنبه آخر امسال با رعایت اصول اخلاقی و ایمنی شاهد حوادث و آسیب های کمتری نسبت به گذشته باشیم.
وی از جوانان خواست به پاس ایثار آتش‌نشانان حادثه پلاسکو و تصمیم خودجوش و جمعی مردم برای پرهیز از خرید و استفاده از وسایل محترقه، جان و‌ سلامت خود و دیگران را برای به دست آوردن شادی های لحظه ای به مخاطره نیاندازند.
علی بخشی گفت: در بیشتر این حوداث به دلیل اینکه افراد خودشان حادثه را ایجاد می کنند و شاکی وجود ندارد، به پزشکی قانونی ارجاع نمی شوند.
وی اعلام کرد: در مواردی که به دنبال یک حادثه فردی به عنوان مثال به دنبال آلودگی صوتی ناشی از مواد محترقه دچار مشکل می شود و شاکی موجود است به پزشکی قانونی ارجاع می شود.
علی بخشی تاکیدکرد: تمام افرادی که در حوادث چهارشنبه آخر سال بر اثر اقدام خود یا دیگران فوت شده باشند، بر اساس مواد 19 گانه پزشکی قانونی باید برای تعیین علت فوت به پزشکی قانونی ارجاع شوند.


منبع : خبرگزاری ایرنا
دیدگاه شما در مورد : جوانان سلامتی خود را فدای هیجانات کاذب نکنند/17تن در سال 94 جان باختند

 جوانان سلامتی خود را فدای هیجانات کاذب نکنند/17تن در سال 94 جان باختند