آخرین اخبار

تاریخ انتشار : 16/01/1396 - 10:01

کد خبر : 17777

چاپ

لاریجانی: نقش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برجسته و پررنگ است

 لاریجانی: نقش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برجسته و پررنگ است
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نقش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برجسته و پررنگ است.

به گزارش دریاسر به نقل از ایرنا، علی لاریجانی در دیدار نوروزی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم حمایت از حوزه فرهنگ با توجه به جایگاه برجسته این بخش تاکید کرد.
وی با اشاره به اهمیت توجه به مساله فرهنگ درکشور گفت: در این رابطه نقش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بسیار برجسته و امیدوارم امسال نیز برای این وزارتخانه سال خوبی باشد و شاهد اتفاقات و اقدامات مثبتی در حوزه فرهنگی کشور باشیم.
در این دیدار برخی مسائل حوزه فرهنگ از جمله وضعیت سینما و میزان فروش فیلم‌های سینمایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
همچنین رضا صالحی امیری در این دیدار با اشاره به اهمیت و جایگاه قوه مقننه در پیشرفت کشور در تمام حوزه‌ها گفت: در اینجا باید از زحمات، تدابیر و رویکردهای عاقلانه ریاست مجلس شورای اسلامی قدردانی کنیم. خوشبختانه در سالیان گذشته شاهد بودیم که منطق و تدبیر در تصمیمات ریاست مجلس حاکم بوده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی این وزارتخانه دو لایحه مهم را در دستور کار و تعیین تکلیف قرار داده است، یکی از این لوایح، لایحه مالکیت معنوی بوده که قطعاً تعیین تکلیف آن بسیار دارای اهمیت است.
وی افزود: امروز تمام کشورها مسئله مالکیت معنوی و قانون کپی رایت را پذیرفته‌اند و به دلیل این که ما این قانون را تصویب نکرده‌ایم کشورهای دیگر با ما تعامل و همکاری نمی‌کنند از این رو قطعا تصویب لایحه مالکیت معنوی به نفع حوزه فرهنگ به ویژه ناشران است بنابراین رویکرد کنونی ما در این حوزه با عرف بین‌المللی در تضاد است.
صالحی امیری ادامه داد: یکی دیگر از لوایح مربوطه، لایحه تشکیل سازمان نظام جامع رسانه‌ای است که این لایحه در شرایط کنونی در دولت قرار داشته و احتمالا در هفته آتی نهایی شده و به مجلس ارسال می شود از این رو تصویب این لایحه نیز دارای اهمیت بوده زیرا با تصویب آن سندیکای رسانه‌ای هویت پیدا می‌کند و بسیاری از مسائل این حوزه در آن حل و فصل می‌شود.


منبع : خبرگزاری ایرنا
دیدگاه شما در مورد : لاریجانی: نقش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برجسته و پررنگ است

 لاریجانی: نقش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برجسته و پررنگ است